Kontakt Swisspearl Danmark A/S - Swisspearl
Zenor-HR_Campaign_Header.jpg
Et ekstra plus til din facade

Vores facadeplader med den meget holdbare HR-overfladebehandling sikrer en slidstærk og omkostningseffektiv løsning til facaden, hvor der stadig er fokus på høj kvalitet – fra start til slut.

Læs mere
Cemb_Gruppe_Oktober_2024_baggr_webCemb_Gruppe_Oktober_2024_baggr_web
Har du brug for hjælp?

Vi er med dig hele vejen

Vores team af dygtige medarbejdere er altid klar til at hjælpe dig hvad end det drejer som om projektrådgivning, tekniske spørgsmål, ordrer eller noget helt andet. Vi gør altid vores bedste for at sikre, at du får den bedste service.

Kontakt os

Kontor

Gasværksvej 24, 1. 
9000 Aalborg

9937 2222info@dk.swisspearl.com

Lager og vareindlevering

Metalparken 17A
6500 Vojens

Ekstern Salg - Forhandlersalg

Contact image

Trine Thomsen

Salgschef, Forhandlersalg

+45 4020 0800trine.thomsen@swisspearl.com
Contact image

Henrik S. Gaardsøe

Key Account Manager
Nord- og Midtjylland

+45 51 142 666henrik.gaardsoe@swisspearl.com
Contact image

René Rønvig Lauridsen

Salgskonsulent
Fyn og Sydjylland

+45 40 190 836rene.lauridsen@swisspearl.com
Contact image

Brit Sommer

Salgskonsulent
Sjælland og Bornholm

+45 4034 0145brit.sommer@swisspearl.com
Contact image

Tina Mølgaard

Teknisk salgs- og produktkonsulent

+45 2124 9010tina.molgaard@swisspearl.com

Ekstern Salg - Projektsalg

Contact image

Hans Eriksen

Salgschef, Projekt
Entreprenører - Danmark

+45 28 106 170hans.eriksen@swisspearl.com
Contact image

Arne Vestbjerg

Chefkonsulent
Arkitekter - Nord- og Midtjylland, Landbrugskontorer - Danmark, Tekn./Salg- Island, Færøerne og Grønland 

+45 40 347 016arne.vestbjerg@swisspearl.com
Contact image

Hanne Legere

Projektkonsulent
Arkitekter - Sjælland og Bornholm

+45 23 398 910hanne.legere@swisspearl.com
Contact image

Jonas Grøndal

Projektkonsulent
Entreprenører og arkitekter - Fyn, Midt-, Øst-, Vest- og Sydjylland

+45 24 289 844jonas.grondal@swisspearl.com
Contact image

Carsten Bonde Laugesen

Projektkonsulent
Entreprenører - Sjælland

+45 2153 3094carsten.laugesen@swisspearl.com
Eksterne Konsulenter - Entreprenører/Håndværkere/Swisspearl Partner/Boligforeninger
Contact image

Trine Thomsen

Salgschef, Forhandlersalg

+45 4020 0800trine.thomsen@swisspearl.com
Contact image

Carsten Ejberg Jensen

Teknisk konsulent
Jylland, Fyn

+45 24 289 882carsten.jensen@swisspearl.com
Contact image

Kasper Stouenborg

Teknisk konsulent
Sjælland, Bornholm

+45 24 900 720kasper.stouenborg@swisspearl.com
Kundeservice
Contact image

Heidi Frihed Knudsen

Salgsassistent

+45 99 372 335heidi.knudsen@swisspearl.com
Contact image

Michael Bjerring

Salgsassistent

+45 99 372 482michael.bjerring@swisspearl.com
Contact image

Mette Lindbjerg Strunge

Salgsassistent

+45 99 372 225mette.strunge@swisspearl.com
Contact image

Lene Hvillum

Salgsassistent

+45 99 372 235lene.hvillum@swisspearl.com
Contact image

Nina Nielsen

Salgsassistent

+45 99 372 283nina.nielsen@swisspearl.com
Contact image

Karina Olsen

Salgsassistent

+45 99 372 282karina.olsen@swisspearl.com
Teknisk afdeling
Contact image

Frank Brøndum

Teknisk chef, Bygningskonstruktør

+45 99 372 219frank.brondum@swisspearl.com
Contact image

Casper Christensen

Teknisk rådgiver, Bygningskonstruktør

+45 99 372 220casper.christensen@swisspearl.com
Marketing
Contact image

Anette Brunsgaard Tymm

Marketingchef

+45 99 372 262anette.tymm@swisspearl.com
Contact image

Maria Thomsen

Marketingkoordinator

+45 99 372 232maria.thomsen@swisspearl.com
Contact image

Melissa Nicole Vrist

Marketingkoordinator, Nordics

+45 99 372 267melissa.vrist@swisspearl.com
Administration
Contact image

Jens Engbo Norddal

Adm. direktør 

+45 28 456 603jens.norddal@swisspearl.com
Contact image

Dodo Lyngsø

Direktionssekretær

+45 99 372 487dodo.lyngso@swisspearl.com
Contact image

Peter Grønlund

Business Development Manager, Group Sustainability

+45 21 261 476peter.gronlund@swisspearl.com
Contact image

Anette Back Klarskov

Økonomichef

+45 99 372 233anette.back@swisspearl.com
Contact image

Dennis Dreyer

Servicemedarbejder

+45 99 372 314dennis.dreyer@swisspearl.com
Logistik
Contact image

Jan Byskov

Area Supply Chain Manager

+45 22 159 560jan.byskov@swisspearl.com
Contact image

Lene Wendelbo Hansen

Logistikassistent

+45 99 372 377lene.hansen@swisspearl.com
Contact image

Claus Hurup

Logistikassistent

+45 99 372 339claus.hurup@swisspearl.com
Contact image

Marianne Jensen

Logistikassistent

+45 99 372 222marianne.jensen@swisspearl.com
Contact image

Daniel Petersen

Logistikassistent

+45 99 372 222daniel.petersen@swisspearl.com
Service
Contact image

Kim B. Andersen

Servicechef
Danmark, Norge, Sverige

+45 40 158 960kim.andersen@swisspearl.com
Contact image

Iben Pedersen

Serviceassistent

+45 99 372 222info@dk.swisspearl.com
Contact image

Kirsten Kjems

Serviceassistent

+45 99 372 371kirsten.kjems@swisspearl.com
Contact image

Tina Linde Larsen

Serviceassistent

+45 99 372 379tina.larsen@swisspearl.com
Contact image

Line Frellsen

Serviceassistent

+45 99 372 384line.frellsen@swisspearl.com
Ekstern service
Contact image

Michael Frihed Knudsen

Servicekonsulent
Midtjylland

+45 22 104 388michael.knudsen@swisspearl.com
Contact image

Lars Bay

Servicekonsulent
Syd- og Sønderjylland, Fyn

+45 40 158 580lars.bay@swisspearl.com
Contact image

Lars Nicolajsen

Servicekonsulent
Nordjylland, Sjælland og Bornholm

+45 2428 9808lars.nicolajsen@swisspearl.com
Bogholderi